Aksa’dan futbola 3 milyon TL’lik destek

11.08.2021

Kıbrıs’ın gücüne güç katan Aksa Enerji, spora ve sanata verdiği destekle adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket, 2 sezon boyunca KKTC futbol liglerinin sponsorluğunu üstlendi.

Sanat ve biyoçeşitlilik kapsamında devam eden projelerine sporu da ekleyen Aksa Enerji, ülke futbolunun gelişmesine katkıda bulunmak ve takımları desteklemek amacıyla KKTC Süper Lig ve 1. Lig’e sponsor oldu.

Bugün gerçekleştirilen imza töreniyle birlikte Kıbrıs liglerinin adı AKSA Süper Lig, AKSA 1.Lig ve AKSA A2 Ligleri oldu.

KTFF ile Aksa Enerji arasındaki 3 milyon TL’lik sponsorluk antlaşması iki yıl boyunca AKSA Süper Lig, AKSA 1.Lig ve AKSA A2 Liglerinde devam edecek.

Aksa Enerji Kıbrıs Santral Müdürü Şener Şentürk, yıllardır Aksa Enerji’nin takımlar bazında desteklediği KKTC futboluna daha da değer katacak bir adım atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Pandemi dolayısıyla bir yıl ara verilen futbol liglerinin yeniden başlayacak olmasının heyecanının yaşandığı bugünlerde, ülke futboluna verilecek destekle ülke çapında genel motivasyonu yükseltmeyi hedeflediklerini kaydeden Şentürk, KKTC futbolunun daha da gelişmesi adına Aksa Enerji olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.